Refik Halit Karay

Refik Halit Karay. 17 Ocak 2013 tarihinde prenses tarafından eklendi. 15 Mart 1888'de İstanbul'da doğdu.

Responsive image
YAZAR
Osman Nuri Ekiz
DOSYA BOYUTU
9,66 MB
YAYIN TARIHI
2000
DIL
Türkçe
ISBN
9789754450590

Bir Refik Halit Karay kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Refik Halit Karay kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Osman Nuri Ekiz tarafından yazılmıştır.


Her millet kendi büyüklerine, her dalda eser veren milli değerlerine sahip çıkar. Bütün olanaklarıyla bu kişilerinn hayatını, sanatını, eserlerini özellikle genç kuşaklara tanıtmaya, sevdirmeye ve saydırmaya çalışır. Bu kişiler zamanla düşünceleri ve sanat eserleriyle milli sınırlarını ve çağlarını da aşarak insanlığa malı olurlar.Edebiyat tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar gelen, Türk edebiyatına altın çağlarını yaşatan ünlü yazar ve sanatçılarımızı yeterince anlayıp anlatabilmemiz için her biri ayrı bir kitaptan oluşan Türk Yazarları Dizisi hazırlanmış herkesin özellikle öğrencilerin yararına sunulmuştur.(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 180Baskı Yılı: 1999Dili: TürkçeYayınevi: Toker Yayınları 


Osmanlı Devleti' nin bir vatandaşı olarak dünyaya gelen Refik Halit Karay adeta iki devir arasında bir köprü olmuş ve bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak gözlerini hayata yummuştur.