Yunus Emre Divanı

*** Yunus Emre Divanından Seçmeler ***. Posted on 03 Kasım 2008 by gonul iklimi. Hak cun emir eyler, Cana bu keleci andan gelir. Yunus bir dert ile ah et, Kahr evinde neyler rahat.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
8,52 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786059918473

PDF formatında Yunus Emre Divanı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Yunus Emre Divanı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Yunus Emre XIII. Yüzyılda Anadolu'da yeni bir edebiyat dili olan Batı Türkçesi yazı dilinin doğuşunda en mühim rolü oynayan isimlerdendir.Eski Anadolu Türkçesi denilen bu devrenin en büyük temsilcilerinden olan şairimiz, dilimizi son derece güzel kullanıp işleyen, geliştiren büyük bir sanatkârdır. Dili eşsiz bir kudret ve hünerle kullanan Yunus'un şiirlerinde Türkçe, en güzel şeklini almıştır. Yunus Emre dilimizin millî sesini, millî çehresini ve dehasını o devirde en iyi aksettiren sanatkârdır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 130Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Mutena Yayınları 


"Yunus Hak tecellîsin şâir dilinden söyler". Cemâl,Didâr: Yunus Emre bu kelimeleri Allah'ın yüzü karşılığında kullanmıştır. Divanda gönülle ilgili pek çok deyim ardır.