Sfenks

Sfenks nedir, sfenksin hikayesi nedir?.. Antik Mısır'da ve Antik Yunan'da sfenksler nasıl kullanılırdı?.. Sfenks; kafası koç, kuş, veya insan, gövdesi ise uzanan bir aslan şeklini alan heykellere verilen isimdir.

Responsive image
YAZAR
Erdoğan Alkan
DOSYA BOYUTU
6,92 MB
YAYIN TARIHI
2005
DIL
Türkçe
ISBN
9789754342932

Bir Sfenks kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Sfenks kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Erdoğan Alkan tarafından yazılmıştır.


Toplu şiirleri Eylül Çalgıcısı adıyla yayımlanan şairin bu kitabında son dönem şiirleri yer alıyor. "İyi şair Erdoğan Alkan: Eylül Çalgıcısı. Kitabı çantama attım, her yerde okuyayım" diye." -Cemal Süreya(Ön İç Kapak'tan)CebeciElimde çikolata, simithoroz şekeritırmanırdım Cebeci yokuşunu.Ayakların küçüktü serçe kadar,ve bağcıklı, fiyonklu pabuçların;Avcumda minicik parmak uçlarınİkimizde de çocuktuk o zamanlar...Sayfa Sayısı: 64Baskı Yılı: 2005Dili: TürkçeYayınevi: Varlık Yayınları 


İlk önce Antik Mısır'da rastlanan Sfenks, antik Yunan mitolojisinde büyük kültürel önem taşımıştır ve ismini buradan almıştır . Sfenkslerin en tanınmışı Büyük Gize Sfenksi'dir.