Acının ve Umudun Rengi / Yazılar-Söyleşiler 2

Acılar Umudun bilegitasında Kıvılcımlandıkca Gucune, rengine Isıgın direncine ulasır. Behram'ın yazıları ve soylesilerinin birinci cildi Ozlemin Dili Olsa, ikinci cildi Acının ve Umusun Rengi'dir.

Responsive image
YAZAR
Nihat Behram
DOSYA BOYUTU
6,15 MB
YAYIN TARIHI
2005
DIL
Türkçe
ISBN
9789752892156

PDF formatında Acının ve Umudun Rengi / Yazılar-Söyleşiler 2. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Acının ve Umudun Rengi / Yazılar-Söyleşiler 2 kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Acılar Umudun bileğitaşındaKıvılcımlandıkçaGücüne, rengineIşığın direncine ulaşır.Yazılar / Söyleşilerden oluşan kitapları, Nihat Behram külliyatının en önemli bölümlerinde birisidir. Behramın yazıları ve söyleşilerinin birinci cildi Özlemin Dili Olsa, ikinci cildi Acının ve Umudun Rengidir. Son kırk yılımızın kültür, demokrasi ve özgürlük mücadelesine, resmi tarih dışında bir perspektif arayanlara, bu süreci devrimci bir aydın ruhuyla solumuş olan Behramın eserleri önemli birer kaynaktır. Aynı zamanda sanat-kültür emekçiliğinin ders kitabıdır.Acının ve Umudun Rengi de Özlemin Dili Olsa gibi bize son kırk yıllık sürecimizin, bu süreçte verilen devrimci kültür, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin, inandığı yolda baş eğmez bir yazarın düşünce, tutum ve duyarlığıyla tanıklığını yapıyor."Devrim", Nihat Behramın ana izleklerindendir. Şair, ezilenlerin, yoksulların yazgısını kaygı edindiği için, "siyasal" alandan uzak durmaz. "Yazınsal / poetik" alanla "siyasal" alan birliktedir onda. "Estetik" olanın diyalektiği ile "eylemsel" olanın diyalektiği örtüşür. Bu güzel buluşma, bize, nesnelerden duyduğumuz hazdan daha önemli bir şeyler söyler: Düşünceden duyduğumuz haz!- Leyla ŞahinSayfa Sayısı: 332Baskı Yılı: 2005Dili: TürkçeYayınevi: Everest Yayınları 


Acılar Umudun bileğitaşında Kıvılcımlandıkça Gücüne, rengine Işığın direncine ulaşır. Yazılar / Söyleşiler'den oluşan kitapları, Nihat Behram külliyatının en önemli bölümlerinde birisidir.